Franciszek: niech nowi święci inspirują do wspólnych rozwiązań, do dróg dialogu

„W czasach gdy niestety narastają w świecie dystanse i powiększają się napięcia, niech nowi święci inspirują do wspólnych rozwiązań, do dróg dialogu, zwłaszcza w sercach i umysłach tych, którzy zajmują odpowiedzialne stanowiska i są powołani do tego, by być protagonistami pokoju, a nie wojny” – powiedział papież przed udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa na zakończenie kanonizacji dziesięciorga nowych świętych.

fot. Vatican news/youtube.com

Papież Franciszek na początku podziękował wszystkim zebranym na dzisiejszych uroczystości kanonizacyjnej. Pozdrowił także oficjalne delegacje z różnych krajów.

Pozdrawiam delegacje oficjalne z różnych krajów, a w szczególności prezydenta Republiki Włoskiej. Dobrze jest widzieć, że swoim ewangelicznym świadectwem święci ci przyczynili się do duchowego i społecznego rozwoju swoich państw, a także całej rodziny ludzkiej. W czasach gdy niestety narastają w świecie dystanse i powiększają się napięcia, niech nowi święci inspirują do wspólnych rozwiązań, do dróg dialogu, zwłaszcza w sercach i umysłach tych, którzy zajmują odpowiedzialne stanowiska i są powołani do tego, by być protagonistami pokoju, a nie wojny – powiedział Ojciec Święty.

A teraz zwracamy się do Maryi Panny, aby pomogła nam radośnie naśladować wzór nowych świętych – zakończył.

Reklama
Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę