Nasze projekty

Franciszek: Nauczmy się dostrzegać piękno jakie Pan w nas zasiał

„Jeśli chcemy uprawiać pola życia ważne jest, aby szukać przede wszystkim dzieła Bożego: nauczyć się dostrzegać w innych, w świecie i w nas samych piękno tego, co zasiał Pan” – powiedział Franciszek w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Fot. Vatican Media Live/YouTube

Ojciec Święty nawiązał do czytanego dzisiaj fragmentu Ewangelii (Mt 13, 24-43), zawierającego trzy przypowieści: o pszenicy i chwaście, ziarnku gorczycy oraz zaczynu, który zakwasił ciasto.

„Bóg zawsze chce widzieć dobro”

Odnosząc się do przypowieści o pszenicy i chwaście papież przestrzegł przed pokusą tworzenia doskonałego świata i czynienia dobra przez pochopne niszczenie tego, co złe, ponieważ powoduje to jeszcze gorsze skutki. Jednocześnie zachęcił do oczyszczania pola naszego serca, sprawdzenia co dobrego i złego w nas rośnie. Przypomniał, że służy temu rachunek sumienia. Franciszek zauważył, że istnieje także pokusa łatwego osądzania bliźnich.

Pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy uprawiać pola życia, ważne jest, aby szukać przede wszystkim dzieła Bożego: nauczyć się dostrzegać w innych, w świecie i w nas samych piękno tego, co zasiał Pan – wskazał Ojciec Święty.

Reklama

Zachęcił do modlitwy o łaskę umiejętności dostrzegania tego w nas samych, ale także w innych. Nie jest to spojrzenie naiwne, lecz pełne wiary bowiem Bóg, gospodarz wielkiego pola świata, zawsze chce widzieć dobro i sprawiać, żeby wzrastało aż po uczynienie ze żniw święta! – podkreślił papież.

CZYTAJ: Franciszek: Dzięki nim czuliśmy się kochani. Nie zapominajmy o dziadkach i osobach starszych!

Cierpliwie uprawiajmy to, co Pan zasiewa na polach życia

Franciszek zachęcił do zastanowienia się nad tym, czy swoimi osądami nie usiłujemy oczyścić pola innych, nad naszą uczciwością w poszukiwaniu w sobie „złych roślin” i zdecydowania, by je wrzucić w ogień Bożego miłosierdzia, a także zdolnością do dostrzegania dobra w innych.

Reklama

Niech Dziewica Maryja pomoże nam cierpliwie uprawiać to, co Pan zasiewa na polach życia, moim polu, na polu bliźniego, polu wszystkich – zaapelował Ojciec Święty na zakończenie swego rozważania.

KAI, zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę