Franciszek: Jesteśmy wezwani do fascynacji Chrystusem

„Jesteśmy wezwani, by zawsze dać się zafascynować, pociągać, prowadzić, oświecać i nawracać przez Chrystusa” – powiedział Ojciec Święty 6 stycznia w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”.

Youtube.com/Vatican News

Na wstępie papież zaznaczył, że uroczystość Objawienia Pańskiego, jest wydarzeniem Narodzenia Pańskiego, „postrzeganym w jego wymiarze światła: światła, które oświeca każdego człowieka, światła, które należy przyjąć w wierze i światła, które należy zanieść innym w miłości, w świadectwie, w głoszeniu Ewangelii”.

Komentując wizję proroka Izajasza (por. 60, 1-6), Franciszek zaznaczył, że światło dane przez Boga wszystkim narodom rozprasza ciemności, a chodzi o to, aby je przyjąć, aby mogło jaśnieć dla wszystkich. Tym światłem jest Jezus. Przez Niego Bóg urzeczywistnia swoje królestwo miłości, sprawiedliwości i pokoju. Rozprzestrzenia się ono poprzez głoszenie Ewangelii, zbliżając się do drugiego, spotkając go, przyjmując jego rzeczywistość. Gwiazdą jest Chrystus, ale my również możemy i musimy być gwiazdą, dla naszych braci i sióstr, jako świadkowie skarbów dobroci i nieskończonego miłosierdzia, które Odkupiciel darmo daje wszystkim – podkreślił Ojciec Święty.

Reklama
Reklama

Papież wskazał, że „również my, podobnie jak Mędrcy, jesteśmy wezwani, by zawsze dać się zafascynować, pociągać, prowadzić, oświecać i nawracać przez Chrystusa: jest to droga wiary, poprzez modlitwę i kontemplację dzieł Bożych, które nieustannie napełniają nas radością i wciąż nowym zdumieniem”.

Módlmy się o opiekę Maryi nad Kościołem powszechnym, aby mógł szerzyć na całym świecie Ewangelię Chrystusa, Lumen gentium, światłość wszystkich narodów – stwierdził Franciszek przed odmówieniem modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

Papież pozdrowił Orszak Trzech Króli

Z miłością zwracam się do braci i sióstr Kościołów wschodnich, katolickich i prawosławnych, którzy zgodnie ze swoją tradycją świętują jutro Narodziny Pana. Składam im moje serdeczne życzenia świętego Bożego Narodzenia, w świetle Chrystusa, który jest naszym pokojem i naszą nadzieją – dodał Franciszek po modlitwie.

Reklama
Reklama

Pozdrowił także uczestników polskiego Orszaku Trzech Króli. W dniu dzisiejszym, w święto Objawienia Pańskiego obchodzimy Światowy Dzień Misyjny Dzieci, które angażuje wiele dzieci i młodzieży z całego świata. Dziękuję każdemu z nich i zachęcam, aby byli radosnymi świadkami Jezusa, zawsze starając się wnosić braterstwo pośród swoich rówieśników. Serdecznie pozdrawiam wszystkich, którzy łączą się z nami za pomocą środków przekazu. Szczególne pozdrowienie kieruję do fundacji Orszak Trzech Króli, która organizuje w wielu miastach i wsiach Polski oraz w innych państwach wydarzenia ewangelizacyjne i solidarnościowe – stwierdził.

SPRAWDŹ: Franciszek: Musimy więcej czasu poświęcać na adorację

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę