Nasze projekty

Franciszek do Polaków: niech św. Józef nauczy nas pielęgnowania milczenia i modlitwy

W czasie audiencji ogólnej papież zachęcił Polaków do pielęgnowania milczenia i modlitwy na wzór św. Józefa, "by lepiej wsłuchiwać się w głos Boga".

Fot: Cathopic/Santiago Mejía LC

Czas Adwentu wiedzie nas do Betlejem, do żłóbka, na spotkanie z oczekującą narodzin Jezusa, Świętą Rodziną. Dzisiaj patrzymy na postać św. Józefa, na jego milczenie i kontemplację. Prośmy, by nauczył nas, jak w dzisiejszym, zagmatwanym świecie, wśród trosk i zabiegania, pielęgnować milczenie i modlitwę, by lepiej wsłuchiwać się w głos Boga. Z serca wam błogosławię – powiedział papież do Polaków.

„Milczenie uwalnia nas od grzechów języka”

Podczas cotygodniowej katechezy Franciszek podkreślił, że milczenie św. Józefa ukazuje jego wspaniałe wnętrze. Przypomniał, że również Jezus, który wzrastał w domu Maryi i Józefa, szukał przestrzeni milczenia i zachęcał do niego swoich uczniów.

Jakże pięknie byłoby, gdyby każdy z nas, idąc za przykładem św. Józefa, potrafił odzyskać ten kontemplacyjny wymiar życia, który otwiera się właśnie przez milczenie – stwierdził.

Reklama

Zachęcił, aby od św. Józefa uczyć się pielęgnowania milczenia, które uwalnia nas od grzechów języka.

Tej przestrzeni życia wewnętrznego w naszych dniach, w której dajemy Duchowi możliwość, aby nas odrodził, pocieszył, skorygował. Jest to dobrodziejstwem dla naszych serc, które uzdrowi także nasz język, nasze słowa, a przede wszystkim nasze decyzje – powiedział Franciszek na zakończenie swojej katechezy.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę