Nasze projekty

Franciszek do młodych: wojna to jedna z najgorszych złych rzeczy, jakie mogą się wydarzyć

"Wyszliśmy z kryzysu pandemicznego, doszliśmy do kryzysu gospodarczego, a teraz znajdujemy się w kryzysie wojny, która jest jedną z najgorszych złych rzeczy, jakie mogą się wydarzyć" - mówi papież Franciszek w filmie opublikowanym przez komitet organizacyjny ŚDM w Lizbonie.

fot. Calixto N. Llanes/Juventud Rebelde (CUBA)/Flickr

Franciszek, w krótkim filmie opublikowanym przez komitet organizacyjny Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, zachęca młodych ludzi, aby ich odpowiedzią na obecne kryzysy było kreatywne przygotowanie najbliższych Światowych Dni Młodzieży.

W obliczu tych wszystkich kryzysów musicie przygotować się i pomóc, aby wydarzenie sierpnia 2023 r. było wydarzeniem młodym, świeżym, pełnym życia, siły i twórczym. Nie można żyć w cieniu innych spotkań. (…) Jeśli będziecie jesteście kreatywni, jeśli nie staniecie się poetami, to spotkanie nie będzie udane, nie będzie oryginalne, będzie kserokopią innych spotkań. A jak powiedział młody włoski błogosławiony: każdy musi być oryginałem, a nie kserokopią. Spotkanie musi być oryginalne, z udziałem każdego. Musicie ją stworzyć. Nabierzcie odwagi i naprzód! – zachęca papież Franciszek.

„Kryzysy pokonuje się wspólnie, nie w pojedynkę”

Przypomina też młodym ludziom, że każdy kryzys mogą wykorzystać jako okazję do stawania się lepszym człowiekiem.

Reklama

Kryzysy pokonuje się wspólnie, nie w pojedynkę. A one wystawiają nas na próbę, abyśmy mogli wyjść z nich lepsi. Kryzysy nie kończą się tak samo: albo wychodzimy z nich lepszymi, albo gorszymi. Przed nami wyzwanie, aby wyjść z niego lepszym – mówi papież.

Zapewnia młodych ludzi, że z niecierpliwością czeka na przyszłoroczne spotkanie, prosi ich o modlitwę w jego intencji i mówi, że modli się za każdego młodego człowieka, który osobiście lub zdalnie weźmie udział w tym spotkaniu.

37. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Lizbonie w dniach 1-6 sierpnia 2023 r.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę