Nasze projekty

Franciszek: Czy potrafimy otworzyć przed Jezusem nasze serca i powierzyć Jemu nasze troski?

"Niech Maryja, Matka nadziei odnowi w nas radość z tego, że nie czujemy się samotni i wezwanie do wnoszenia światła w otaczające nas mroki" - powiedział papież Franciszek przed modlitwą Anioł Pański.

fot. vatican news/youtube.com

Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii czytanego w V niedzielę Wielkiego Postu roku A (J 11, 1-45), ukazującego scenę wskrzeszenia Łazarza. Wskazał, że przesłanie tego tekstu mówi, iż Jezus daje życie nawet wtedy, gdy zdaje się, że nie ma już żadnej nadziei. Jezus mówi nam dzisiaj, że tak nie jest, że w tych chwilach nie jesteśmy sami, wręcz przeciwnie, że właśnie w tych chwilach On staje się bliższym niż kiedykolwiek, aby na nowo obdarzyć nas życiem – podkreślił Franciszek. Dodał, że Pan Jezus pragnie, abyśmy nie byli więźniami cierpienia, aby nie umarła w nas nadzieja.

Ojciec Święty zachęcił do odczytania ponownie tego fragmentu z 11 rozdziału Ewangelii św. Jana w okresie, kiedy bliskie są już Święta Paschalne, aby wyjść na spotkanie Jezusa. Czy potrafimy otworzyć przed Nim nasze serca i powierzyć Jemu nasze troski? – zapytał. Zaapelował też o niesienie innym świadectwa nadziei i radości Jezusa. Niech Maryja, Matka nadziei odnowi w nas radość z tego, że nie czujemy się samotni i wezwanie do wnoszenia światła w otaczające nas mroki – powiedział papież przed odmówieniem modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę