Nasze projekty

Cyrkowcy wystąpili w auli Pawła VI. Papież: „Piękno prowadzi do Boga”

Pierwszą w Nowym Roku audiencję generalną papieża Franciszka wzbogacił występ artystów Ronny Roller Circus, starożytnej włoskiej rodziny cyrkowej. Papież z uśmiechem na twarzy podziwiał występy artystów.

fot. Vatican News/Youtube.com

Dziś rano w Sali Pawła VI przed papieżem Franciszkiem na zakończenie środowej audiencji generalnej wystąpiła grupa artystów z Ronny Roller Circus, starożytnej włoskiej rodziny cyrkowej. Papież podziwiał występy klaunów, połykaczy ognia, tancerzy, akrobatów czy żonglerzy bijąc brawo i uśmiechając się. Doceniając tym samym trud artystów jaki włożyli w przygotowanie występu.

To przedstawienie styka nas z pięknem, a piękno zawsze nas pociąga, piękno prowadzi dalej. A piękno jest drogą do Pana – mówił po występie Ojciec Święty. 

Ronny Roller Circus nie jest pierwszym cyrkiem występującym przed papieżem w auli Pawła VI. W 2019 roku również podczas pierwsze audiencji generalnej w styczniu wystąpiła grupa cyrkowców z Kuby. Wówczas w trakcie jednego z występów, żongler obracający piłkę namówił papieża do wzięcia udziału w jego numerze. Rozbawiony Franciszek przez chwilę sam żonglował piłką. 

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę