Nasze projekty

Szturm modlitewny w intencji papieża Franciszka. „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

7 marca 2021 odbędzie się szturm modlitewny w intencji papieża Franciszka z okazji rocznicy jego wyboru na Stolicę Piotrową, pod hasłem "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Aby wziąć udział w akcji, wystarczy tego dnia odmówić litanię do Chrystusa Dobrego Pasterza, w intencji Ojca Świętego.

Cathopic/Luis Angel Espinosa

Armia Modlitwy oraz Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej zapraszają do włączenia w akcję modlitewną w intencji papieża Franciszka. Miejscem modlitwy może być każde miejsce: być kościół, szkoła, dom, a nawet park – wyjaśniają organizatorzy. Pandemia wielu z nas przytłoczyła i spowodowała, że momentami czuliśmy się jak zabłąkane owce. Z tego powodu, blisko rok od wprowadzenia pierwszych obostrzeń chcemy modlić się do Chrystusa Dobrego Pasterza, aby w dalszym ciągu wspierał papieża Franciszka i pomagał nam wytrwać w tych trudnych chwilach epidemii! – dodają.

Jak co roku inicjatywa „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” odbędzie się w niedzielę poprzedzającą dzień 13 marca, czyli rocznicę wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty pochodzi z Ameryki Południowej, której mieszkańcy znani są z niesamowitego entuzjazmu, dlatego my również chcemy przedłużyć naszą radość świętowania już 8. rocznicy pontyfikatu. Zaczynamy w niedzielę 7 marca, aby jak najwięcej osób mogło do nas dołączyć. – wyjaśniają inicjatorzy akcji.

W ciągu pierwszych dwóch edycji w inicjatywie wzięły udział dziesiątki grup z Europy, Azji, czy Ameryki Północnej. Od początku „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” jest objęte patronatem honorowym Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego. „W tym roku epidemia Covid 19 uniemożliwia nam tak liczne spotkania jak w latach poprzednich, dlatego zachęcam, abyśmy tego dnia udostępnili na nasze media społecznościowe zdjęcie papieża Franciszka i podpisali je #wszyscy_za_jednego_2021. W ten sposób potwierdzimy naszą duchową łączność modlitewną – mówi kleryk Rafał Orzechowski, pomysłodawca akcji.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Papież Franciszek: Z diabłem nie wolno wchodzić w dialog

kw/KAI/Stacja7

 

Reklama
Reklama

 

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę