Nasze projekty

Wzruszająca procesja z figurą Maryi ulicami zniszczonego Bejrutu

Mieszkańcy Bejrutu przyszli 15 sierpnia przed zniszczony port. Stąd wyruszyła procesja ulicami miasta, podczas której modlono się w intencji ofiar eksplozji, która miała miejsce 4 sierpnia.

Święto Wniebowzięcia jest w Libanie świętem narodowym. Tego dnia tradycyjnie odbywają się modlitewne procesje ulicami miasta. Podobnie i tym razem mieszkańcy Bejrutu wyszli, by modlić się razem przy figurze Maryi, umieszczonej na samochodzie, na podeście imitującym chmurę. Uczestnicy procesji mieli ze sobą świece i libańskie flagi.

Procesja przeszła ulicami zniszczonego w wyniku eksplozji miasta, blisko portu, w którym 4 sierpnia wybuchło prawie 3 tony saletry. W wyniku tego zdarzenia zginęło ponad 200 osób, a ponad 6 tys. jest rannych. Kilkadziesiąt osób uznano za zaginione.

W czasie procesji Libańczycy modlili się za ofiary tragedii i o siłę i nadzieję potrzebne do odbudowy zniszczonej stolicy ich państwa. Na zakończenie procesji odbyła się Msza święta, której przewodniczył pastor archidiecezji maronickiej w Bejrucie i arcybiskup Bejrutu ds. Maronitów, biskup Paul Abdel Sater.

Reklama
Modlitwa przy figurze Maryi w czasie procesji ulicami zniszczonego Bejrutu. Fot. STR/AFP/EastNews
Figura Maryi umieszczona została na samochodzie, wokół którego szli wierni. Fot. STR/AFP/EastNews

os, misyjne.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę