Nasze projekty

Wysłannik papieża ds. misji pokojowej na Ukrainie jest w Waszyngtonie. Przyjmie go prezydent Biden

Kard. Matteo Zuppi, który jest specjalnym wysłannikiem papieża w sprawie misji pokojowej na Ukrainie, udał się w poniedziałek z wizytą do Waszyngtonu, gdzie spotka się z prezydentem USA Joe Bidenem.

fot. Francesco Pierantoni/Creative Commons Attribution /commons.wikimedia.org

Wizyta papieskiego wysłannika w Waszyngtonie potrwa do środy. „Wizyta odbywa się w ramach misji mającej na celu promowanie pokoju na Ukrainie i ma służyć wymianie myśli i opinii na temat obecnej tragicznej sytuacji oraz wspieranie inicjatyw w sferze humanitarnej w celu złagodzenia cierpienia osób najbardziej dotkniętych i wrażliwych, a zwłaszcza dzieci” – czytamy w watykańskim komunikacie.

„Prezydent Joe Biden przyjmie 18 lipca w Białym Domu kardynała Matteo Marię Zuppiego, arcybiskupa Bolonii i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Włoch” – oświadczyła rzecznika Białego Domu, Karine Jean-Pierre.

Prezydent Biden i kardynał Zuppi będą rozmawiać o powszechnym cierpieniu spowodowanym brutalną wojną Rosji na Ukrainie. Omówią również wysiłki podejmowane przez Stany Zjednoczone i Stolicę Apostolską mające na celu zapewnienia pomocy humanitarnej poszkodowanym, a także skupienie się Stolicy Apostolskiej na repatriacji ukraińskich dzieci przymusowo deportowanych przez władze rosyjskie.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Abp Ryś: by trafić do młodych, trzeba o to zadbać

KAI, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę