Nasze projekty

Wyjątkowy gest wobec papieża wolontariuszki ŚDM z zespołem Downa. Zobacz nagranie!

Na zakończenie Światowych Dni Młodzieży papież Franciszek tradycyjnie spotkał z wolontariuszami. Podczas spotkania otrzymał wyjątkową bransoletkę, którą jedna z wolontariuszek z zespołem Downa zawiązała mu na nadgarstku. Następnie mocno uścisnęła papieża. Zobacz nagranie!

fot. Vatican News/Twitter.com

Zgodnie z wieloletnią tradycją Światowych Dni Młodzieży, papież Franciszek przed odlotem do Rzymu spotkał się na „Passeio marítimo” – „Promenadzie nadmorskiej” w Algés z wolontariuszami, którzy przygotowywali i obsługiwali 37. Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Młodzi ludzie podzielili się z nim swoimi świadectwami, i opowiedzieli o niezwykłej inicjatywie, jaką podjęli przed ŚDM. W sumie pomagało 25 tys. wolontariuszy.

ZOBACZ: Franciszek do wolontariuszy ŚDM: „Bądźcie surferami miłości”

Na zakończenie spotkania wolontariusze opowiedzieli papieżowi Franciszkowi o tym, że w misyjnym geście przygotowań do ŚDM odwiedzili w trakcie przygotowań 600 instytucji, m.in. więzień i szpitali, w których przebywa ponad 48 tysięcy osób aby zanieść im Światowe Dni Młodzieży.

Reklama

Każdą z tych osób poprosili o zapisanie swego imienia na bransoletce, którą w czasie posługi nosił na nadgarstku jeden z wolontariuszy. Młodzi ludzie chcieli w ten sposób „zabrać ze sobą na ŚDM” tych, którzy nie mogli w nich uczestniczyć, ale także uczynić gest przypominający o tym, że każdy człowiek jest wezwany przez Boga po imieniu i, że pod imieniem może zmieniać świat w imię Jezusa.

Na zakończenie jedną z tych bransoletek podarowali papieżowi, a jedna z niepełnosprawnych wolontariuszek zawiązała mu ją na nadgarstku. Następnie dziewczyna mocno uścisnęła papieża Franciszka. Zobacz ten poruszający gest!

Na koniec zebrani odmówili wspólnie modlitwę „Ojcze nasz”, a papież udzielił im końcowego błogosławieństwa.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę