Wstrząsające odkrycie w Mariupolu. W piwnicy zniszczonego bloku znaleziono ponad 200 ciał

W zrujnowanym i ciągle okupowanym Mariupolu, w piwnicy jednego z zbombardowanych budynków mieszkalnych, znaleziono ponad 200 ciał cywilów. Poinformował o tym doradca mera tego miasta, Petro Andriuszczenko.

fot. FOT. MARIUPOLNOW/ NEXTA/TWITTER.COM

Podczas usuwania gruzów ze zniszczonego bloku, w piwnicy znaleziono ponad 200 ciał zabitych, będących w zaawansowanym stanie rozkładu – napisał Petro Andriuszczenko, doradca mera Mariupola w komunikatorze Telegram.

Jego zdaniem ze względu na to, że miejscowi mieszkańcy odmówili udziału w zbieraniu i wywożeniu ciał cywilów, rosyjskie ministerstwo do spraw sytuacji nadzwyczajnych opuściło to miejsce.

Doradca mera dodał także okupanci „Faktycznie wstrzymali” pochówek ciał z podwórek bloków. Jak podaje dalej, w mieście Rosjanie wprowadzili zasady „oficjalnego”, darmowego pochówku. Najpierw należy czekać w kolejce, samemu przewieźć ciało do „kostnicy”, później zgłosić, że ciało zostało dopiero co znalezione albo samowolnie nagrać film, w którym trzeba powiedzieć, że ofiara zginęła z rąk ukraińskiej armii. Miasto przekształciło się w jeden wielki cmentarz – przekazał Andriuszczenko.

pa, tvn24.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę