Włochy: luteranie chcą legalizacji homozwiązków

W chwili, gdy Włosi mobilizują się w obronie rodziny i planują przeprowadzenie 30 stycznia w Rzymie ponad milionowej demonstracja przeciwko zamiarom legalizacji związków homoseksualnych, tamtejsi luteranie wezwali parlamentarzystów do jak najszybszego uchwalenia kontrowersyjnych ustaw.

Obrońcy rodziny uzyskali zdecydowane poparcie dla swych planów zarówno episkopatu, jak i różnych środowisk chrześcijańskich, w tym nowych ruchów kościelnych.

Ogłoszona 28 stycznia deklaracja włoskich luteranów jest swoistym votum separatum przed zapowiadaną manifestacją. Zaapelowali oni do parlamentarzystów, by biorąc przykład z wielu krajów Europy, jak najszybciej uchwalili przepisy o homozwiązkach. Zwierzchnik tej wspólnoty pastor Heiner Bludau przypomniał przy okazji nie bez dumy, że włoscy luteranie już od 2011 r. udzielają błogosławieństwa związkom jednopłciowym.

Warto zauważyć, że podobnie postąpili też protestanci we Francji, kiedy tam zmieniano definicję małżeństwa, a miliony Francuzów protestowały w obronie rodziny. Krajowy synod tego Kościoła wprowadził wówczas błogosławienie par homoseksualnych. We Francji powstał jednak zaraz ruch pastorów, którzy nie zgadzają się z tą decyzją i nadal potwierdzają aktualność biblijnego nauczania o małżeństwie i rodzinie. Wśród tamtejszych protestantów są oni niestety mniejszością.

Reklama
Reklama

(KAI/RV) / Rzym

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę