Nasze projekty

Władimir Kliczko: Mariupol to rana na sercu Ukrainy i całego cywilizowanego świata

"Mariupol jest symbolem samopoświęcenia i niezłomności ukraińskiego narodu. Mimo że jest zniszczony, rozdarty na części, pozbawiony elektryczności, gazu, wody, jedzenia i środków medycznych. Mariupol to rana na sercu Ukrainy i całego cywilizowanego świata" - mówi w opublikowanym na Twitterze nagraniu Władimir Kliczko.

fot. Klitschko/Twitter.com

Mariupol jest symbolem samopoświęcenia i niezłomności ukraińskiego narodu. Mimo że jest zniszczony, rozdarty na części, pozbawiony elektryczności, gazu, wody, jedzenia i środków medycznych. Mariupol to rana na sercu Ukrainy i całego cywilizowanego świata. Z powodu ludzi, którzy dosłownie są przetrzymywani jako zakładnicy, umierając z głodu w celach, a także podczas ataków. Ludzie, trafiają do obozów na terytorium wroga. I to wszystko się dzieje w 21. wieku, w centrum Europy – mówi w opublikowanym na Twitterze nagraniu Władimir Kliczko.

Bokser razem z bratem Witalijem, merem Kijowa od początku wojny biorą czynny udział w działaniach obronnych. W swoich mediach społecznościowych publikują różne nagrania informując świat o tym. co dzieje się w ich ojczyźnie.

Reklama

Ukraińscy żołnierze utrzymują pozycje i zapobiegają przed kompletnym zajęciem miasta. Dzisiaj świat musi zrozumieć, że Mariupol jest zbrodnią popełnioną przez Rosjan na skalę jeszcze większą niż Bucza, Irpień, Hostomel i Borodzianka – mówi.

Podkreślił także, że najeźdźcy próbują zatuszować swoje zbrodnie popełnione w tym najbardziej zniszczonym w wyniku wojny na Ukrainie mieście. Świat musi natychmiast zintensyfikować presję na Putina i jego reżim. Międzynarodowe organizacje i zagraniczne media muszą mieć dostęp do Mariupola, żeby zobaczyć sytuację – mówi.

Szczególnie ważny jest korytarz humanitarny, żeby ratować życia i źródła utrzymania cywilów w Mariupolu. Natomiast ukraińska armia potrzebuje wsparcia ciężką bronią. Mariupol musi zostać uratowany. Musi wytrzymać – zakończył swoją wypowiedź Władimir Kliczko.

Reklama

pa, sport.interia.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę