Ukraiński dziennikarz relacjonował Eurowizję ze schronu przeciwbombowego. Jest zdjęcie

Ukraiński dziennikarz Timur Miroshnychenko od ponad 15 lat komentuje konkurs Eurowizji. W tym roku mimo bardzo trudnej sytuacji wynikającej z wojny, także to zrobił. Tym razem swoją relację prowadził... ze schronu przeciwbombowego.

fot. suspilne.eurovision/instagram.com

Konkurs Eurowizji trwa. W pierwszym półfinale wystąpił m.in. zespół Kalush Orchestra, reprezentujący Ukrainę. Ich występ, pomimo bardzo trudnej sytuacji w kraju relacjonował publiczny nadawca – Suspilne, który zorganizował redakcje w jednym ze schronów przeciwbombowych.

Występy na żywo komentował znany ukraiński dziennikarz Timur Miroshnychenko, który od ponad 15 lat związany jest z konkursem. Jego zdjęcie z nietypowego miejsca pracy pojawiło się w internecie.

Kalush Orchestra to ukraiński zespół hip-hopowy założony w 2019 roku. Muzyka i piosenki przez nich wykonywane to mieszanka rapu, hip-hopu i folkloru ukraińskiego. Nazwa zespołu wywodzi się od miasta Kałusz, które leży na zachodzie Ukrainy. To stamtąd pochodzi jeden z członków grupy, Oleh Psiuk.

Podczas konkursu Eurowizji występują z piosenką noszącą tytuł „Stefania”. Utwór poświęcony jest matce Oleha Psiuka, w którym narrator opowiada o dobrych wspomnieniach z nią związanych.

pa, radiozet.pl

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę