Ukraina jest zaminowana. „Trzeba uważać zanim podniesie się zabawkę z chodnika”

Zdaniem ukraińskich ekspertów ds. bezpieczeństwa potrzeba co najmniej dwóch, trzech lat, aby całkowicie rozminować Ukrainę. Pułapki pozostawione przez Rosjan znajdują się wszędzie, nawet pod zabawkami.

fot. Stratcom Centre UA @StratcomCentre/Twitter

W jednym z ukraińskich domów, w którym stacjonowali Rosjanie na blacie kuchennym pozostawiono pustą szklankę, a na niej zaminowaną dziecięcą maskotkę. Tym razem nie doszło do tragedii, ale ukraińscy saperzy nie zawsze są w stanie w porę rozminować pułapki.

Rosjanie zaminowali nie tylko obiekty wojskowe, ale również cywilne. Mieszkania, domy, samochody, damskie torebki, zabawki dla dzieci, to wszystko zostało wykorzystane przez okupantów, żeby uderzyć w ludność cywilną – mówił o działaniach wojsk rosyjskich Wasyl, pracownik Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy.

Zdaniem pracownika, na całkowite rozminowane Ukrainy potrzeba co najmniej dwóch, trzech lat. A do tego czasu ludzie powinni być bardzo ostrożni i uważać zanim podniosą pozostawioną na chodniku zabawkę – skwitował Wasyl.

kh, PAP/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę