Nasze projekty

Turcja: Kościół ostrzega przed eskalacją przemocy

Po zamachu na turystów w Stambule Kościół katolicki w Turcji ostrzega przed eskalacją przemocy. Przedstawiciele wikariatu apostolskiego Stambułu, ks. Ruben Tierrablanca powiedział 12 stycznia w rozmowie z włoską agencją katolicką SIR, że należy się obawiać „dalszych reakcji i i przemocy”, które jeszcze zwiększą napięcia. Dlatego katolicy stają po stronie narodu tureckiego.

Jednocześnie kapłan poinformował, że 12 i 13 stycznia prowadzone będą modlitwy „w intencji narodu tureckiego oraz powrotu pokoju”. „Teraz jest moment, abyśmy wszyscy – wierzący i niewierzący – połączyli się w większej solidarności” – powiedział przedstawiciel wikariatu Stambułu.

Kościoły chrześcijańskie w Turcji stanowią niewielką mniejszość, bo – jak się szacuje – tylko 0,5 procent 75 milionowej ludności Turcji. W historycznej metropolii, obecność chrześcijańska jest bardziej widzialna.

W godzinach porannych 12 stycznia na stambulskim Starym Mieście, nieopodal licznie odwiedzanego przez turystów Błękitnego Meczetu, wybuchła bomba. W wyniku eksplozji zginęło 11 osób, w tym dziewięciu turystów niemieckich, a kilkanaście osób zostało rannych. Według premiera Ahmeta Davoutoglu zamachowcem był członek terrorystycznego ugrupowania Państwo Islamskie, prawdopodobnie Syryjczyk.

Reklama
Reklama

ts (KAI) / Stambuł

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite