„Spodziewamy się duchowego wzmocnienia”. Słowacja czeka na papieża

Słowacy z radością czekają na wizytę papieża Franciszka, który odwiedzi to państwo w połowie września. "To szczególnie radosna wiadomość" - powiedział abp Stanislav Zvolenský, przewodniczący tamtejszego episkopatu.

fot. Dhcatólico/ Cathopic

Proszę wszystkich o rozpoczęcie wewnętrznych przygotowań, aby móc dobrze słuchać przesłania papieża Franciszka – zaapelował abp Zvolenský.

Przyznał, że to „szczególnie radosna wiadomość”, a wspomnieniami wrócił do wizyty św. Jana Pawła II na Słowacji. Po raz kolejny możemy powiedzieć, że następca apostołów, obecnie papież Franciszek, przyjedzie na Słowację – powiedział.

Duchowny zauważył, że wiadomość o pielgrzymce przyszła tuż przed uroczystością „naszych świętych Cyryla i Metodego, zwiastunów wiary”. To oni nauczyli nas szacunku dla papieża. A teraz będziemy mogli powitać następcę apostoła Piotra z powrotem na Słowacji, przyjąć go wśród nas – mówił.

Reklama
Reklama

„Proszę o wewnętrzne przygotowania, aby usłyszeć przesłanie papieża”

Arcybiskup Bratysławy dodał, że wizyta „jest przesłaniem wrażliwości wobec cierpiących, znajdujących się na marginesie społeczeństwa, potrzebujących, zarówno w sferze materialnej, jak i duchowej”. Do tego dochodzi wielka troska papieża o dobro rodziny, wielka wrażliwość na potrzeby młodych – podkreślił.

Jak podkreślił abp Zvolenský, wszystkie te tematy „z pewnością będą częścią wizyty papieża Franciszka na Słowacji”. Myślę, że możemy spodziewać się wielkiego duchowego wzmocnienia – powiedział.

Franciszek odwiedzi Węgry, a później Słowację

Po niedzielnej modlitwie „Anioł Pański” papież Franciszek ogłosił, że w dniach od 12 do 15 września odwiedzi Węgry, a później Słowację.

Reklama
Reklama

W stolicy Węgier odbędzie się uroczystość zakończenia Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, a następnie będzie miała miejsce moja wizyta na Słowacji. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowują tę podróż i modlę się za nich  – powiedział papież.

kh/Vatican News/ Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę