Nasze projekty

Prezydent Ukrainy dziękuje papieżowi za modlitewne wsparcie Ukrainy

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował we wpisie na Twitterze papieżowi Franciszkowi za wsparcie oraz modlitwę o pokój na Ukrainie i zawieszenie broni. "Naród ukraiński odczuwa duchowe wsparcie Jego Świątobliwości" - napisał.

fot. CC BY 4.0/wikipedia.org/M. MAZUR / EPISKOPATNEWS / FLICKR

W czwartek rano rosyjskie wojsko napadło na niepodległość Ukrainy. Papież Franciszek stanowczo potępił ten czyn i równocześnie wezwał do natychmiastowego zawieszenia broni. Każda wojna pozostawia świat w gorszej sytuacji niż go zastała. Wojna jest porażką polityki i ludzkości, haniebną kapitulacją, porażką w obliczu sił zła – napisał papież wczoraj na Twitterze.

Przypomnijmy, że również wczoraj przed południem Franciszek złożył niespodziewaną wizytę w Ambasadzie Federacji Rosyjskiej przy Stolicy Apostolskiej. Watykańskie Biuro Prasowe poinformowało, że Ojciec Święty wyraził swoje zaniepokojenie z powodu wojny.

Dziś prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował papieżowi we wpisie na Twitterze. Dziękuję Papieżowi Franciszkowi za modlitwę o pokój na Ukrainie i zawieszenie broni. Naród ukraiński odczuwa duchowe wsparcie Jego Świątobliwości – czytamy.

Reklama

Jak podaje ambasada Ukrainy przy Watykanie papież Franciszek zadzwonił dziś do prezydenta Ukrainy i wyraził swój „najgłębszy ból” z powodu cierpienia tego kraju.

Papież Franciszek wielokrotnie wyrażał swoje zaniepokojenie sytuacją Ukrainy i wiele razy wzywał do opamiętania się agresorów. „Wojna jest szaleństwem” – mówił kilkanaście dni temu.

Reklama

pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę