Nasze projekty

Portugalscy biskupi proszą rząd o unikanie rywalizacji

Biskupi Portugalii wezwali rząd tego kraju do unikania “niepotrzebnej rywalizacji” w obszarze oświaty i pomocy społecznej. Wskazali, że Kościół poprzez swoje organizacje pomocowe odgrywa znaczącą rolę w wielu dziedzinach życia.

Przedstawiciele episkopatu odnotowali też bardzo trudną sytuację instytucji społecznych i oświatowych w tym iberyjskim kraju. – Sytuacja ta dotyczy m.in. szkół oraz placówek socjalnych związanych z Kościołem katolickim, z których znaczna część ma status instytucji pożytku publicznego. Jeśli potrafią spełniać swoją misję i działać dobrze, to po co tworzone są obok nich inne tego typu instytucje publiczne? Uruchamia się obok dobrze działających szkół katolickich inne szkoły publiczne – powiedział przewodniczący portugalskiego episkopatu kard. Manuel Clemente.

Reklama
Reklama

W ostatnim czasie portugalscy biskupi wielokrotnie przypominali o dużej roli instytucji związanych z Kościołem, pomagających w walce z ubóstwem w Portugalii. Z szacunków różnych organizacji społecznych wynika, że na terenie tego 10-milionowego kraju problemy materialne doskwierają około 2,6 mln osób.

Reklama
Reklama

W ostatnich tygodniach wzrosła liczba protestów społecznych przeciwko socjalistycznemu rządowi Antonia Costy. W sobotę lewicowa centrala związkowa zorganizowała jedną z największych w tym roku manifestacji na ulicach Lizbony. Domagano się od rządu poprawy warunków pracy, 4-procentowych podwyżek płac oraz podniesienia minimalnej płacy z 557 do 600 euro brutto.


mz (KAI/RR) / Lizbona

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite