Nasze projekty

Portugalia zawiesza msze z powodu koronawirusa. Możliwe tylko pogrzeby

Biskupi portugalscy wezwali duchownych do zawieszenia od niedzieli sprawowania mszy św. Bp José Ornelas, przewodniczący tamtejszego episkopatu, podkreślił, że decyzja ta wynika z nakazu moralnego dla wszystkich obywateli. "Sytuacja epidemiczna w kraju jest bardzo poważna" - stwierdził.

Bp Ornelas wezwał wiernych do przestrzegania restrykcji epidemicznych w związku z nasileniem się w tym kraju zachorowań na COVID-19. Musimy aktywnie współpracować z władzami państwowymi w celu obniżenia liczby zakażeń – powiedział.

W czwartek wieczorem Konferencja Episkopatu Portugalii ogłosiła zawieszenie sprawowania mszy świętych w kościołach tego kraju. W skierowanym do proboszczów komunikacie biskupi uzasadnili swoją decyzję nasilającą się epidemią koronawirusa.

Msze zostają zawieszone od niedzieli, co oznacza, że zakazane jest organizowanie również innych nabożeństw, z wyjątkiem pogrzebów.

Reklama
Reklama

Od ponad tygodnia w Portugalii przybywa zakażeń koronawirusem, a dzienna liczba infekcji przekracza już ponad 13 tys. przypadków. W czwartek rząd ogłosił zamknięcie szkół i uczelni wyższych na najbliższe 15 dni.

ZOBACZ TEŻ: Prawie 100 jezuitów popełniało przestępstwa seksualne w Hiszpanii

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite