Nasze projekty

Ponad 13 tys. Polaków w Fatimie

Ponad 13 tys. pielgrzymów z Polski przybyło w ub.r. do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie. Polacy byli trzecią po Hiszpanach i Włochach zagraniczną nacją, która odwiedziła to portugalskie sanktuarium maryjne.

Jak poinformowało jego biuro prasowe, łącznie w minionym roku do Fatimy dotarło w grupach zorganizowanych 13017 polskich pielgrzymów. Oznacza to wzrost o około 3 tys. osób w porównaniu do 2014 r.

Wśród zagranicznych nacji najliczniej w ub.r. w tym portugalskim miejscu kultu maryjnego byli reprezentowani Hiszpanie i Włosi. W zorganizowanych grupach było ich tam odpowiednio 30,7 tys. i 15,1 tys. osób.

– Szacujemy, że łącznie w minionym roku do Fatimy przybyło ponad 6,6 mln pielgrzymów z całego świata, którzy uczestniczyli w 9948 obrzędach religijnych. Oznacza to wzrost liczby gości o około ćwierć miliona w porównaniu do 2014 r. – oszacowała Carmo Rodeia, rzecznik prasowa portugalskiego sanktuarium.

Reklama
Reklama

Rekordowym pod względem obecności Polaków w Fatimie był rok 2010. Do sanktuarium maryjnego dotarło wówczas ponad 35 tys. pielgrzymów z Polski. Jednym z powodów tak dużej frekwencji była wizyta papieża Benedykta XVI w tej portugalskiej miejscowości.


mz (KAI/Ecclesia) / Fatima

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę