Nasze projekty

Polska dominacja w rzucie młotem! Nowicki mistrzem olimpijskim, Fajdek z brązem

Polska to potęga w rzucie młotem! Po dwóch wczorajszych medalach Anity Włodarczyk i Malwiny Kopron dzisiaj Wojciech Nowicki zdobył złoty medal, a Paweł Fajdek brązowy medal w Tokio. To dziewiąty i dziesiąty medal dla biało-czerwonych na igrzyskach w Tokio.

Fot: AP/Associated Press/East News

Nowicki prowadził od początku konkursu. Wysunął się na prowadzenie już w pierwszym rzucie i regularnie poprawiał swój wynik.

Spokojniej zmagania rozpoczął Paweł Fajdek, który początkowo był na 6. miejscu. Później regularnie poprawiał swoją pozycję, po przedostatniej kolejce był nawet wiceliderem, ale ostatecznie skończył na trzecim miejscu.

To dziewiąty i dziesiąty medal dla Polski na tych igrzyskach. Chwilę wcześniej w biegu na 800 metrów brąz zdobył Patryk Dobek. Wcześniej pierwszy srebrny krążek zdobyły wioślarki, później lekkoatletyczna sztafeta mieszana zdobyła złoto, we wtorek srebro wywalczyły kajakarki, brąz w zapasach zdobył Tadeusz Michalik, a w konkursie rzutu młotem złoto zdobyła Anita Włodarczyk, a brąz Malwina Kopron. Dzisiaj srebro zdobyły polskie żeglarki w klasie 470.

Reklama

ag/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę