Nasze projekty

Polscy bernardyni odwiedzają siostrę papieża. „Franciszek troszczy się o nią”

Kilka lat temu Maria Elena Bergoglio przeszła wylew, który doprowadził do częściowego paraliżu. Przed świętami w klinice rehabilitacyjnej odwiedzili ją polscy bernardyni, którzy duszpasterzują w Polskiej Misji Katolickiej w Buenos Aires. Przekazali siostrze papieża Franciszka życzenia świąteczne i udzielili komunii świętej.

Maria Elena Bergoglio została w połowie sparaliżowana. Ma problemy z mową, ale na czas wspólnej modlitwy z nami jakby wszystko ustępuje, nawet potrafi zaśpiewać pieśni religijne – mówi KAI o. Jerzy Jacek Twaróg z Polskiej Misji Katolickiej w Buenos Aires, który wspólnie z innymi zakonnikami odwiedza siostrę papieża Franciszka.

Papież dzwoni co najmniej dwa razy w tygodniu

Maria Elena Bergoglio zachorowała kilka miesięcy po wyborze 8 lat temu jej brata na stolicę Piotrową. Doszło do wylewu, który doprowadził do częściowego paraliżu siostry ojca świętego. Papież Franciszek bardzo troszczy się o swoją siostrę, telefonuje co najmniej dwa razy w tygodniu – przyznaje o. Twaróg.

Bernardyni przynoszą siostrze papieża komunię świętą. Przez pandemię ich posługa jest nieco utrudniona. Pracownicy kliniki, w której przebywa pozwolili na spotkanie w ogrodach ośrodka medycznego w Buenos Aires. W spotkaniu brał udział Jorge, syn siostry papieża. Maria Elena Bergoglio ma jeszcze jednego syna, o imieniu Jose. – Żartowali, że zaraz trzeba będzie kończyć spotkanie, bo zadzwoni wujek papież – relacjonuje zakonnik.

Reklama
Reklama

Życzenia i baranek wg polskiej receptury

Maria Elena Bergoglio od o. Jerzego otrzymała Baranka Wielkanocnego, wypieczonego według polskiej receptury przez siostry zakonne z Domu Spokojnej Starości Jana Pawła II w Martin Coronado, który sąsiaduje z Polską Misją Katolicką prowadzoną przez polskich bernardynów.

Maria Elena Bergoglio po wyborze brata na Stolicę Piotrową, a jeszcze w pełni sił zdrowotnych gościła na uroczystym obiedzie w klasztorze polskich bernardynów w Buenos Aires.

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę