Nasze projekty

Polacy modlą się o pokój przy grobie św. Jana Pawła II. Nad ranem Rosja zaatakowała Ukrainę

Polacy zebrani na mszy świętej przy grobie św. Jana Pawła II w Watykanie modlili się o pokój na Ukrainie, zaatakowanej nad ranem przez Rosję.

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Flickr

Mszy świętej przewodniczył arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. „Polacy zebrani przy grobie św. #JP2 modlą o pokój na Ukrainie, zaatakowanej nad ranem przez Rosję, o opamietanie dla agresora i mądrość dla podejmujących decyzje” – przekazała dziennikarka Dorota Abdelmoula.

Rosja zaatakowała Ukrainę

W nocy Władimir Putin ogłosił przeprowadzenie specjalnej operacji wojskowej w Donbasie. Na terenie całej Ukrainy został wprowadzony stan wojenny.

Reklama

Ci, którzy będą próbowali nam przeszkodzić, spotkają się z odpowiedzią militarną, która doprowadzi do konsekwencji, z jakimi się nie spotkaliście. Jesteśmy gotowi na wszystko – powiedział w wystąpieniu telewizyjnym Putin.

W wielu miastach ukraińskich słychać eksplozje. Na obrzeżach Kijowa utworzyły się kilometrowe korki, a ludzie opuszczają miasto – donosi The Insider.

Módlmy się o pokój

Módlmy się o pokój słowami modlitwy napisanej przez Jana Pawła II:

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

Usłysz krzyk wszystkich Twoich dzieci, udręczone błaganie całej ludzkości. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna (…), która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi i w morzu.

Reklama

Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne. Amen

kh, onet.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę