Nasze projekty

Pismo Święte ochroniło ukraińskiego żołnierza. „Przyjęło na siebie śmiercionośne odłamki”

"Żołnierz miał na sobie torbę. Wyjmujemy z niej to, co uratowało mu życie – przecięty na pół Nowy Testament, który przyjął na siebie śmiercionośne odłamki. Bóg i Pismo Święte uratowały kolejnego obrońcę Ukrainy" – napisała na Facebooku pracująca na Ukrainie wolontariuszka Oksana Korczyńska.

fot. Оксана Корчинська/Facebook

Jak poinformowała wolontariuszka, niedawno z linii frontu przywieziono rannego mężczyznę z urazem jamy brzusznej. Według jego towarzyszy wybuch był na tyle bliski, a obrażenia na tyle poważne, że należało przygotować się na najgorsze. „Rana jest rozległa, widoczne są resztki kartek i niebieskiej okładki, lekarze przygotowują się do operacji, robią USG” – zrelacjonowała Korczyńska. Po czym wydarza się coś, co wydawało się niemożliwe, lekarze są w szoku, wewnątrz jamy brzusznej nie znaleziono odłamków.

Okazało się, że żołnierz na pasku pod pancerzem miał na sobie torbę. „Wyjmujemy z niej to, co uratowało mu życie – przecięty na pół Nowy Testament, który przyjął na siebie śmiercionośne odłamki” – podkreśliła wolontariuszka. „Bóg i Pismo Święte uratowały kolejnego obrońcę Ukrainy” – dodała.

30 marca minęło 400 dni wojny na Ukrainie. Obecnie jedne z najcięższych walk toczą się w rejonie Bachmutu. Zdaniem ekspertów to najbardziej krwawa bitwa piechoty w Europie od zakończenia II wojny światowej.

Reklama

Family News Service, rkc.org.ua, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę