Nasze projekty

Papież wysłał na Ukrainę leki pierwszej potrzeby

Przesłane przez papieża Franciszka leki, o wartości 100 tys. euro, przeznaczone są przede wszystkim dla rannych w wojnie. To nie pierwszy raz, kiedy papież wysłał pomoc na Ukrainę.

fot. Vatican News/YouTube

Papież Franciszek za pośrednictwem Dykasterii do spraw Posługi Miłosierdzia przekazał na Ukrainę leki pierwszej pomocy o wartości 100 000 euro, głównie dla rannych w wojnie – poinformowała ukraińska redakcja portalu Vatican News.

Jak zaznaczono, stało się to możliwe dzięki dużej darowiźnie otrzymanej przez Dykasterię do spraw Posługi Miłosierdzia za pośrednictwem jednej z ambasad przy Stolicy Apostolskiej. Darowizna z lekami została wysłana w ubiegłą sobotę. Jest to kolejny przejaw bliskości z ludźmi, którzy od ponad dwóch lat doświadczają wojny na pełną skalę.

Przypomniano, że papież Franciszek zawsze ma w sercu „cierpiącą Ukrainę” i nieustannie wzywa do modlitwy i solidarności z mieszkańcami tego kraju. Od początku wojny nie brakowało gestów solidarności ze strony Ojca Świętego, zwłaszcza po rozpoczęciu wojny pełnowymiarowej. Dykasteria do spraw Posługi Miłosierdzia wysyłała pomoc od leków i artykułów pierwszej potrzeby po ambulanse, agregaty prądotwórcze czy koszulki termiczne. Często były one osobiście dostarczane przez papieskiego jałmużnika, kardynała Konrada Krajewskiego.

Reklama

KAI, vaticannews, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę