Nasze projekty

Papież spotkał się z młodymi Ukraińcami. Odmówili wspólną modlitwę

W nuncjaturze apostolskiej w Lizbonie odbyło się dziś rano spotkanie grupy chłopców i dziewcząt z Ukrainy, którym Franciszek wyraził swoją "pełną smutku i modlitwy" bliskość.

fot. Vatican News/twitter.com

Przed opuszczeniem nuncjatury apostolskiej w Lizbonie, dziś rano papież Franciszek spotkał się z grupą piętnastu młodych pielgrzymów z Ukrainy, którym towarzyszył Denys Kolada, konsultant ds. dialogu z organizacjami religijnymi w Ukraińskim Kościele Greckokatolickim (UKGK).

Po wysłuchaniu „wzruszających historii” młodych ludzi, papież skierował do nich kilka słów, „wyrażając swoją bolesną i modlitewną bliskość”. Spotkanie trwało około 30 minut; na koniec Franciszek i młodzi wspólnie odmówili modlitwę „Ojcze nasz”, „myślami zwracając się ku udręczonej Ukrainie”.

Również dziś rano, podczas Mszy św. odprawianej przez papieża w nuncjaturze, odbyło się inne ważne spotkanie: z czterema krewnymi 62-letniej Francuzki, katechetki, która przyjechała do Lizbony na ŚDM i zmarła kilka dni temu w wyniku wypadku do którego doszło w domu, w którym przebywała.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę