Nasze projekty

Papież Franciszek śledzi wydarzenia w Syrii

Papież regularnie śledzi wydarzenia w Syrii i nosi w swym sercu cierpienia jej mieszkańców - powiedział po dzisiejszej audiencji u Franciszka nuncjusz apostolski w Damaszku, abp Mario Zenari. "Trwała ona około pół godziny" - powiedział watykański dyplomata papieskiej rozgłośni.

W wypowiedzi dla Radia Watykańskiego abp Zenari stwierdził, że powodem jego prośby o audiencję u Ojca Świętego był fakt, że o trwającym w Syrii konflikcie coraz bardziej się zapomina. Papież powierzył swojemu wysłannikowi w Damaszku przekazanie wyrazów solidarności wszystkim mieszkańcom kraju, zarówno chrześcijanom jak i wyznawcom innych religii. Watykański dyplomata zapewnił, że Franciszek jest podziwiany zarówno przez chrześcijan, muzułmanów, zwykłych obywateli jak i sprawujących władzę.

 

Pytany o sytuację w Syrii abp Zenari zaznaczył, że jest ona bardzo delikatna, że kraj ten przeżywa krytyczny okres i trudno w tym momencie się wypowiadać. "Trzeba błagać Boga, aby oszczędzono wielu cierpień" – powiedział Radiu Watykańskiemu nuncjusz apostolski w Syrii.

Reklama
Reklama

st (KAI/RV) / Watykan

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę