Nasze projekty

Oznaki świętości były już widoczne za życia Jana Pawła II

Oznaki świętości Jana Pawła II, były już bardzo widoczne za jego życia-wspomina były wieloletni dyrektor polskiej sekcji Radia Watykańskiego jezuita ojciec Józef Polak.

10 lat temu w Watykanie odbył się pogrzeb papieża Polaka. W czasie mszy pogrzebowej wierni wznosili okrzyki "Santo subito!", domagając się jego natychmiastowej kanonizacji.
 

Już w trakcie pontyfikatu zdarzały się niezwykłe zdarzenia związane z osobą Jana Pawła II, między innymi przypadki uzdrowień – przypomina jezuita. "Podczas pielgrzymki do Ameryki Łacińskiej Ojciec Święty pobłogosławił terminalnie chorego chłopca, po powrocie do domu dziecko wróciło do zdrowia i do tej pory żyje" -opowiada ojciec Józef Polak.
 

Jan Paweł II może być teraz skutecznym orędownikiem na całym świecie tylko trzeba chcieć z tej świętości skorzystać"- podkreśla.
 

Reklama

W ceremonii pogrzebowej na Placu świętego Piotra uczestniczyli wierni z całego świata, w tym dziesiątki tysięcy pielgrzymów z Polski. Przybyli szefowie państw i rządów – w sumie dwieście delegacji. Polski papież spoczął w grotach watykańskich w pobliżu grobu świętego Piotra.

 


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Monika Chrobak/nyg

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę