„Opowieści pokolenia z papieżem Franciszkiem”. Jest już zwiastun nowego serialu Netflixa

W sieci możemy już zobaczyć pierwszy zwiastun serialu dokumentalnego "Opowieści pokolenia z papieżem Franciszkiem", w którym wystąpił sam papież. Czteroodcinkowy serial Netflixa swoją premierę będzie miał 25 grudnia.

fot. Netflix/Youtube.com

Netflix – najpopularniejszy serwis video na życzenie opublikował właśnie pierwszy zwiastun serialu „Opowieści pokolenia z papieżem Franciszkiem”. Produkcja bazuje na książce Franciszka „Dzielenie się mądrością czasu”, a w serialu wystąpi sam papież. Myślę, że dla przyszłość ludzkości ważne jest, by młodzi rozmawiali ze starszymi – mówi papież Franciszek w zwiastunie.

Serial dokumentalny „Opowieści pokolenia z papieżem Franciszkiem” opowiada historie starszych osób, które dla odbiorców mają stać się inspiracją i prawdziwą skarbnicą wiedzy. Przez ponad rok filmowaliśmy życie 18 osób po siedemdziesiątce z całego świata. W jakim celu? Ponieważ mogą być dla nas wielką inspiracją (…). Szczere i wzruszające historie inspirujących kobiet i mężczyzn po 70., którzy opowiadają młodym filmowcom o swoich życiowych lekcjach i ważnych wyborach, jakich dokonali – możemy przeczytać w opisie pod zwiastunem.

Ojciec Święty nie tylko jako duchowny

Każdy odcinek odpowiada jednemu z ważnych aspektów ludzkiego życia: miłości, marzeniom, życiowym zmaganiom i pracy. Ukazane doświadczenia, różnych osób, kobiet i mężczyzn, o różnym pochodzeniu, statusie społecznym, kulturze, czy wyznaniu służą ukazaniu uniwersalnych wartości, które łączą wszystkich ludzi.

Reklama
Reklama

Papież Franciszek w serialu odgrywa szczególną rolę. To właśnie jego rozmowa z Antoniem Spadaro łączy w całość wszystkie cztery odcinki, a jednocześnie jest zetknięciem dwóch pokoleń. Ojciec Święty występuje nie tylko jako duchowny, ale przede wszystkim po prostu jako Jorge Mario Bergoglio, zwykły człowiek, pełen wspaniałych wspomnień i przeżyć.

Premiera w serwisie Netflix zaplanowana jest na sobotę, 25 grudnia. Serial zobaczyć będzie można we wszystkich krajach, w których dostępna jest usługa Netflixa.

pa, netflix, wirtualnemedia.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę