Franciszek wystąpi w nowym serialu dokumentalnym Netflixa

Papież Franciszek wystąpi w serialu dokumentalnym w najpopularniejszym serwisie sreamingowym Netflix. Bliski współpracownik papieski ks. Antonio Spadaro SJ powiedział, że rola papieża będzie sprowadzała się do wypowiedzi o relacjach między pokoleniami. Serial zobaczymy na Netflixie w Boże Narodzenie.

fot. Unsplash

Serial zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na Rome Film Fest (14–24 października), a następnie będzie dostępny na Netflixie od Bożego Narodzenia.

Serial z udziałem papieża Franciszka będzie podzielony na cztery części. Seria nazywać się będzie Stories of a Generation con Papa Francesco. W produkcji siedemdziesięciolatkowie będą wypowiadać się na ważne tematy w rozmowie z młodymi filmowcami. Lolejne odcinki noszą tytuły: „Miłość”, „Marzenia”, „Zmagania” i „Praca”.

To już druga taka produkcja!

Niektóre wypowiedzi pojedynczych osób będą komentowane przez papieża Franciszka w formie rozmowy z ks. Spadaro. Jezuita zyskał popularność po tym, gdy jako pierwszy przeprowadził długi wywiad z papieżem Franciszkiem po inauguracji jego pontyfikatu.

Reklama
Reklama

Pierwszą produkcją niejako z udziałem papieża Franciszka miała miejsce w 2019 r., kiedy na Netflixie pojawił się film Dwóch papieży. Był to film o papieżu Franciszku i jego poprzedniku Benedykcie XVI.

kw/Aleteia.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę