Ołena Zełenska ze wzruszającym przekazem. „Zaprosimy Polaków, by podziękować im za coś więcej niż gościnność”

"Wrócimy na Ukrainę, ponieważ nie ma nic lepszego niż dom. I zdecydowanie zaprosimy Polaków, by podziękować im za coś więcej niż gościnność - za prawdziwy brak granic. Dziękuję, przyjaciele!" - pisze pod wzruszającym nagraniem Ołena Zełenska.

fot. Олена Зеленська/facebook.com

W niedzielę pierwsza dama Ukrainy, Ołena Zełenska opublikowała w swoich mediach społecznościowych wzruszający film pt. „Wrócę”, w którym uchodźcy przebywający w Polsce zapowiadają, że wrócą do swojego kraju. Wrócę. Te słowa powtarza każdy Ukrainiec, który został zmuszony do opuszczenia domu. Wrócę do szkoły, do swojej filiżanki w kuchni, do swoich kasztanów, do krewnych – napisała w opisie Ołena Zełenska.

Nie mamy szczęścia z jednym z sąsiadów, który dowodzi »braterstwa« uderzeniami rakietowymi i terrorem. Ale mamy wielkie szczęście, mając innego sąsiada, Polskę, która stała się najbliższym przyjacielem Ukrainy, nie tylko geograficzniedodała.

Pierwsza dama Ukrainy podkreśliła także, że Polacy przyjęli prawie trzy miliony jej rodaków, dając nie tylko dach nad głową, ale także bezpłatną opiekę zdrowotną czy edukację. Wrócimy na Ukrainę, ponieważ nie ma nic lepszego niż dom. I zdecydowanie zaprosimy Polaków, by podziękować im za coś więcej niż gościnność – za prawdziwy brak granic. Dziękuję, przyjaciele! – zaznacza na koniec.

Reklama
Reklama

„Mama mówi, że przyjaciół poznaje się w biedzie”

Głównym bohaterem nagrania jest kilkuletni Daryan, który opowiada jaki los ich spotkał. Obecnie mieszkamy z mamą w Warszawie. To bardzo piękne miasto. Ale Kijów jest dla mnie piękniejszy. Polacy są bardzo mili. Mama mówi, że przyjaciół poznaje się w biedzie – podkreśla w filmie chłopiec. W nagraniu występują także inne osoby, z różnych miast Ukrainy, które podkreślają, że wrócą do ojczyzny.

Pewnego dnia na mój kraj napadła Rosja. Nad naszym domem latały rosyjskie samoloty. Chciano nas zabić. Ale mieliśmy szczęście i z mamą pojechaliśmy do Polski. Jestem już dorosły i wiem kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. Rosja to wróg, a Polska – przyjaciel – mówi w nagraniu chłopiec. W dalszej części podkreśla, że podoba mu się w Polsce, ale chciałby wrócić do swojej ojczyzny, do swoich przyjaciół.

pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę