Ołena Zełenska po rozmowie z Agatą Kornhauser-Dudą: z takimi przyjaciółmi na pewno wygramy!

"Dziękujemy, Polsko! To, co dla nas robisz, to coś więcej niż pomoc. Z takimi przyjaciółmi na pewno wygramy!" - napisała pierwsza dama Ukrainy komentując wsparcie Polski dla jej rodaków. Ołena Zełenska w piątek rozmawiała o tym z małżonką prezydenta RP Agatą Kornhauser-Dudą.

fot. Олена Зеленська/Facebook.com

Na Ukrainie mawia się: wybieraj nie dom, a sąsiada. W przypadku krajów jest to niestety niemożliwe, ale jakże poszczęściło się Ukrainie z Polską! – podkreśliła w swoim wpisie w mediach społecznościowych żona ukraińskiego prezydenta.

Ołena Zełenska w piątek rozmawiała podczas wideokonferencji z małżonką prezydenta RP Agatą Kornhauser-Dudą na temat pomocy jakiej Polska wciąż okazuje ukraińskim uchodźcom wojennym.

„Polska przyjęła najwięcej naszych uchodźców”

Polska nie tylko przyjęła najwięcej naszych uchodźców (ponad 3 miliony, to jakby przyjechały trzy miasta), ale też przyznała im prawo do leczenia i edukacji. W szkołach polskich jest już ponad 200 tysięcy naszych uczniów – podkreśliła po rozmowie Ołena Zełenska. Zaznaczyła, że w Polsce urodziło się już ponad 2500 ukraińskich dzieci, których mamy musiały uciekać przed wojną. Dodała również, że dzięki współpracy z Polską przetransportowane za granicę zostały ukraińskie dzieci ze schorzeniami onkologicznymi.

Reklama
Reklama

Pierwsza dama Ukrainy poinformowała także, że w rozmowie z Agatą Kornhauser-Dudą zaproponowała współpracę w zakresie programu pomocy psychologicznej dla obywateli Ukrainy. 

Z powodu agresji rosyjskiej Ukraińcy, mali i dorośli, odczuwają prawdziwy lęk i aby przezwyciężyć traumę, potrzebne są nam najlepsze światowe praktyki psychologiczne. Zapraszam wszystkie pierwsze damy, by dzieliły się doświadczeniem swoich krajów – napisała we wpisie na Facebooku.

pa, pap/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę