Obowiązek godnego pochówku dzieci nienarodzonych w Ohio. Organizacje proaborcyjne protestują

Organizacje proaborcyjne kwestionują prawo amerykańskiego stanu Ohio dotyczące godnego pochówku dzieci, które zmarły w wyniku aborcji. Jak twierdzą, to "nakłada poważne obciążenia na pacjentki i jeszcze bardziej stygmatyzuje aborcję".

fot. Hu Chen/Unsplash

Sprzeciw wobec ustawy o godności nienarodzonych dzieci, która wejdzie w życie w lutym, wyraziły: American Civil Liberties Union i Planned Parenthood. Obie organizacje proaborcyjne złożyły w sądzie wniosek o zablokowanie przepisów.

„To prawo wymaga, aby wszystkie tkanki embrionalne i płodowe z aborcji proceduralnej zostały poddane kremacji lub pochowaniu, co nakłada poważne obciążenia na pacjentki i jeszcze bardziej stygmatyzuje aborcję” – stwierdzono w oświadczeniu prasowym ACLU.

„Niezwykle uciążliwe przepisy”

Jak twierdzą obie proaborcyjne grupy, nowe przepisy są zbyt kosztowne i obniżą zdolność kobiet do aborcji, a stosowanie się do nowych przepisów wymagałoby od klinik dużego wysiłku.

Reklama
Reklama

„Ustawa narzuca niezwykle uciążliwe przepisy, które wymagają radykalnej zmiany w sposobie, w jaki powodowie pozbywają się tkanki embrionalnej i płodowej po aborcji proceduralnej (czasami nazywanej aborcją chirurgiczną)” – twierdzi ACLU.

„Planned Parenthood wolałoby, aby wszystkie abortowane dzieci były wywożone na wysypiska śmieci”

„SB 27 po prostu uszlachetnia życie dziecka, które zmarło z powodu aborcji i zapewnia właściwy pochówek dla tego dziecka” – podkreśla natomiast prezes Ohio Right to Life Mike Gonidakis w rozmowie z The Columbus Dispatch.

Jak dodaje, ACLU zrobi wszystko, aby „wysterylizować aborcję i spróbować ukryć fakt, że udana aborcja prowadzi do śmierci niewinnego dziecka”. Gonidakis podkreśla, że Planned Parenthood „wolałoby, aby wszystkie abortowane dzieci były wywożone na wysypiska śmieci w metalowych pojemnikach”.

Reklama
Reklama

kh, opoka.org.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę