Niewielki wzrost powołań we Francji. W tym roku wyświęconych zostanie 130 księży

W tym roku we Francji zostanie wyświęconych 130 księży katolickich, ogłosiła tamtejsza Konferencja Episkopatu, co oznacza niewielki wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Cathopic/Stefan Wise LC

Święcenia odbywają się tradycyjnie w okolicach uroczystości w. Piotra i Pawła, 29 czerwca, apostołów uważanych za dwa filary Kościoła. W tym roku zostanie wyświęconych 130 kapłanów, o czterech więcej niż w roku ubiegłym. Większość święceń odbyła się w miniony weekend lub w dwa najbliższe weekendy, inne będą miały miejsce we wrześniu lub październiku. Spośród nich, 79 będzie księżmi diecezjalnymi, którzy będą posługiwali w diecezji. Ponadto, 41 nowych księży ze wspólnot takich jak wspólnota św. Marcina (26) czy wspólnota Emmanuel (8) będzie aktywnie działać w parafiach.

Wreszcie, wyświęconych zostanie 12 kapłanów zakonnych, to znaczy należących do zgromadzeń i instytutów zakonnych (np. jezuita lub brat św. Jana) oraz 3 kapłanów celebrujących według Nadzwyczajnej Formy Rytu Rzymskiego; na przykład jeden z Bractwa Kapłańskiego św. Piotra, które zachowuje Ryt trydencki.

Według Konferencji Episkopatu Francji w roku 2019 było święconych 126 nowych kapłanów, 125 w 2018 r., 117 w 2017 r., ok. 100 w roku 2016 r. 120 w roku 2015 r. i ok. 140 w roku 2014.

Reklama
Reklama

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę