Nasze projekty

„Niech ich przykład pobudza nas do przemieniania ciemności w światłość mocą miłości”. Papież w Budapeszcie wspomina o nowych polskich błogosławionych

Na zakończenie Mszy św. wieńczącej Kongres Eucharystyczny Papież powiedział kilka słów o beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. „Przykład nowych Błogosławionych niech nas pobudza do przemieniania ciemności w światłość mocą miłości” – powiedział Franciszek. Jego słowa zostały przyjęte oklaskami wszystkich zebranych.

W wielu słowach Papież podziękował za organizację Kongresu oraz Węgrom – za ich gościnność. Wspomniał także o beatyfikacji, jaka miała miejsce w Warszawie.

Dziś, niedaleko stąd, w Warszawie dokonuje się ogłaszanie Błogosławionymi dwojga świadków Ewangelii: Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Elżbiety Czackiej, założycielki Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża – powiedział Papież.

Dwie postaci, które z bliska poznały krzyż”

Dwie postaci, które z bliska poznały krzyż: Prymas Polski, aresztowany i internowany, zawsze był mężnym pasterzem według Serca Chrystusowego, heroldem wolności i godności człowieka; Siostra Elżbieta, która w młodości straciła wzrok, poświęciła całe swoje życie pomocy niewidomym – wskazał Franciszek.

Reklama
Reklama

Przykład nowych Błogosławionych niech nas pobudza do przemieniania ciemności w światłość mocą miłości – zachęcił.

Po jego słowach na Placu Bohaterów w Budapeszcie rozległy się oklaski.

os, KAI / Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę