Nasze projekty

„Najboleśniejsze »do widzenia«”. Ostatnie słowa Ennio Morricone do najbliższych

Ennio Morricone napisał swój własny nekrolog, którego treść została opublikowana we włoskich mediach. Pożegnał w ten sposób przyjaciół, rodzeństwo, dzieci i żonę. "To do Niej kieruję najboleśniejsze »do widzenia«" - takie słowa skierował do Marii, swojej żony.

Italian composer Ennio Morricone poses with his wife Maria Travia on the red carpet of the European premiere of film 'The Hateful Eight' in London on December 10, 2015. AFP PHOTO / LEON NEAL

Kompozytor podyktował ostatnie pożegnanie swojemu przyjacielowi i prawnikowi Giorgiowi Assummie, a rozpoczął je słowami: „Ja, Ennio Morricone, umarłem. Zawiadamiam w ten sposób wszystkich przyjaciół, którzy byli zawsze blisko mnie, a także tych dalszych, których pozdrawiam z wielkim sentymentem. Nie sposób wymienić wszystkich”.

Zmarły muzyk wyjaśnił również dlaczego wybrał taki sposób pożegnania swoich przyjaciół i najbliższych. „Jest tylko jeden powód, który popycha mnie, aby pożegnać wszystkich w ten sposób i mieć prywatny pogrzeb: nie chcę przeszkadzać” – czytamy w nekrologu. 

„Pełne wzruszenia i głębokie »do widzenia«” skierował również do swoich dzieci, synowej, wnuków oraz żony Marii. „Na koniec Maria (ale nie ostatnia). W stosunku do Niej ponawiam wyznanie nadzwyczajnej miłości, która nas łączyła, i którą bardzo przykro mi opuszczać. To do Niej kieruję najboleśniejsze »do widzenia«”.

Reklama

 

Ennio Morricone słynny muzyk i zdobywca dwóch Oscarów zmarł w poniedziałek 6 lipca w wieku 91 lat. Kompozytor stworzył muzykę do filmów takich jak „Misja”, „Nietykalni” czy „Karol – człowiek, który został papieżem”. 

Kompozytor urodził się w Rzymie 10 listopada 1928. Od dzieciństwa był uzdolniony muzycznie – zaczął komponować w wieku 6 lat. Ukończył konserwatorium muzyczne w klasie trąbki, orkiestracji i kompozycji, był też czynnym trębaczem. Od 1956 roku był żonaty z Marią Travia, mieli czworo dzieci.

Reklama

kh, Corriere della Sera/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę