Nasze projekty

Nairobi: Papież Franciszek przybył do stolicy Kenii

O godz. 14.45 czasu polskiego samolot włoskich linii lotniczych „Alitalia” A330 "Giotto" z Ojcem Świętym na pokładzie wylądował na międzynarodowym lotnisku im. Jomo Kenyatty w stolicy Kenii Nairobi. Franciszek rozpoczął swoją pierwszą podróż afrykańską, a 11 poza granice Włoch. Jest on czwartym papieżem odwiedzającym kontynent afrykański. Natomiast Kenię wcześniej ( w latach 1980, 1985 i 1995) odwiedził św. Jan Paweł II.

W drodze do Nairobi Ojciec Święty na pokładzie samolotu osobiście pozdrowił po kolei każdego z osobna, 74 towarzyszących jemu dziennikarzy. Zapewnił, że w drodze powrotnej powie przedstawicielom mediów, dlaczego pragnął udać się do Republiki Środkowoafrykańskiej.

Po wylądowaniu samolot zatrzymał się na placu przed pawilonem prezydenckim. Na jego pokład weszli jak zwykle szef protokołu i nuncjusz apostolski w Kenii, abp Charles Daniel Balvo. U podnóża schodów samolotu Franciszek został powitany prezydenta Kenii, Uhuru Kenyattę. Obecni byli przedstawiciele najwyższych władz państwowych, biskupi Kenii, przedstawiciele różnych grup wyznaniowych, chórów i tancerzy entuzjastycznie witających Następcę św. Piotra. Obecna też była kompania honorowa. Po prezentacji delegacji, Papież i prezydent udali się do salonu prezydenckiego, gdzie Ojciec Święty wpisał się w Księdze Honorowej.

Reklama

Z lotniska Papież udał się samochodem do siedziby prezydenta State House, gdzie przewidziano uroczyste powitanie, z przemówienia prezydenta i Ojca Świętego. Tam odbędzie się także spotkanie z przedstawicielami władz oraz korpusem dyplomatycznym.


st (KAI) / Nairobi

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite