Na ścianach sali tortur znaleziono ikony Matki Bożej. Wydrapali je więźniowie

W wyzwolonym od okupantów Wowczańsku w obwodzie charkowskim na ścianie sali tortur znaleziono ikony Matki Bożej i Jezusa wydrapane przez więzionych Ukraińców.

fot. MarioSandoval/Cathopic

Zdjęcie ikon zamieścił na Facebooku Pawlo Suszko, deputowany Rady Najwyższej Ukrainy z partii „Sługa Ludu” i zastępca przewodniczącego Komitetu Rady Najwyższej ds. Polityki Humanitarnej, poinformował portal „Ukraińska Prawda”.

Na zdjęciu nad ikonami widać też wydrapane zdania z modlitwy „Ojcze nasz”. „Słyszeliśmy o znalezionej sali tortur. Pokazano nam to. Na własne oczy widzieliśmy te napisy na ścianach. Ikony wydrapane przez ludzi, którzy byli tam przetrzymywani przez okupantów. Wyryte daty przeżytych dni i teksty modlitw. Trudno sobie wyobrazić, jakie okropności spotkały ludzi. Nie odpuścimy!” – napisał Suszko.

Według niego, w mieście wciąż słychać wybuchy, ponieważ Wowczańsk znajduje się przy granicy z Rosją – na północnym wschodzie obwodu charkowskiego. Ludzie, którzy pozostają w mieście nie mają dostępu do energii elektrycznej i środków komunikacji.

Reklama
Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę