Nasze projekty

Ministranci z całego świata jadą do papieża

Aż 60 tys. chłopców i dziewcząt należących do liturgicznej służby ołtarza wybiera się do Rzymu na spotkanie z papieżem Franciszkiem w trakcie dorocznej międzynarodowej pielgrzymki ministrantów. Nie będzie jednak uczestników z Polski.

Uczestnicy pielgrzymki spotkają się z papieżem Franciszkiem 31 lipca, natomiast 1 sierpnia będą uczestniczyć w spotkaniach i modlitwach zorganizowanych w 300 różnych miejscach w Wiecznym Mieście. Przyjadą oni z 18 krajów: Antigui i Barbudy, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Chorwacji, Luksemburga, Austrii, Portugalii, Rumunii, Rosji, Szwajcarii, Serbii, Słowacji, Czech, Węgier, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

Mottem spotkania będą słowa z Psalmu 34: „Szukaj pokoju, idź za nim!”

Jak wyjaśniają organizatorzy, pielgrzymka jest inicjatywą młodych ludzi na rzecz pokoju na świecie i ma być okazją do dania przez nich świadectwa, że dążą do wspólnej przyszłości budowanej na Chrystusie. „W ostatnich miesiącach i latach polityczna zawierucha pokazała, że młodzież w Europie musi ponad wszystko doświadczyć, na osobistym przykładzie wspólnych wartości i więzów, aby wspólnie budować przyszłość” – mówią.

Reklama
Reklama

Dwudniowa pielgrzymka, do której każda z diecezji, uczestniczących w spotkaniu, przygotowuje się indywidualnie, będzie okazją do integracji, wymiany doświadczeń i wspólnej modlitwy o pokój. We wtorek 31 lipca o godz. 18.00 młodzi pielgrzymi wezmą udział w specjalnej audiencji z papieżem Franciszkiem na Placu św. Piotra. Z kolei w środę, 1 sierpnia będą modlić się i uczestniczyć w spotkaniach w grupach w jednym z 300 miejsc na terenie Rzymu. Przygotowaniom do pielgrzymki służy też specjalna aplikacja o nazwie goRome.

KAI/ad

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę