Nasze projekty

Meksyk: Kataklizm nie zniszczył wiary

Meksykańscy biskupi zaapelowali do społeczeństwa o odbudowę kraju ze zniszczeń spowodowanych przez trzęsienie ziemi “z nadzieją i wiarą”. Poszczególni hierarchowie katoliccy potwierdzają, że pomimo dużych strat materialnych przetrwała wiara mieszkańców tego drugiego pod względem liczby katolików kraju świata.

Jak poinformował ordynariusz diecezji Cuernavaca bp Ramón Castro, pomimo tragedii religijność Meksykanów jest wciąż bardzo silna. – Wizytuję moją diecezję i mogę potwierdzić, że straty są duże, także materialne. W przypadku obiektów sakralnych naszej diecezji ucierpiało 11 kościołów. Zostały one zniszczone tak bardzo, że nie nadają się do użytku. Znaleźliśmy zastępcze miejsca, w których odbywa się Eucharystia i prowadzone są modlitwy – powiedział bp. Castro.

Meksykański hierarcha zaznaczył, że pomimo licznie zniszczonych domów i obiektów sakralnych “nie została zniszczona wiara, nadzieja i siła narodu aby iść do przodu”. – Meksykanie mają w sobie duży potencjał, który uwidacznia się teraz, po tragedii – dodał bp Castro, wskazując, że kataklizm “stanowi okazję, aby nawrócić się do Boga”.

Reklama
Reklama

Wrześniowe trzęsienia ziemi zabiły blisko 450 osób w całym Meksyku, prowadząc też do licznych zniszczeń materialnych. Według szacunków ministerstwa kultury tego kraju w efekcie kataklizmu uszkodzonych zostało ponad 1,5 tys. kościołów oraz zabytkowych budowli. Ich odbudowa będzie kosztować co najmniej 400 mln dolarów.


mz (KAI/AS) / Meksyk

Reklama
Reklama

KAI

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę