Nasze projekty

Niemiecki lekarz naprawi zdewastowaną figurę Matki Bożej

Lekarz, a jednocześnie konserwator dzieł sztuki zaproponował bezpłatne odrestaurowanie pozbawionego głowy posągu Marii Panny w niemieckiej Ratyzbonie.

Marcel Offermann, znany jako „lekarz od lalek” z powodu swojej pracy przy renowacji lalek, powiedział, że poruszyła go wiadomość z 22 października, że ​​wandale ścięli głowę figury Najświętszej Marii Panny w jezuickim kościele w Straubing w Niemczech.

Ponieważ naprawiam lalki, figury i posągi, postanowiłem uchronić Madonnę przed losem Mary Stuart i przywrócić jej pierwotny stan – powiedział Offermann w wywiadzie dla ACI Stampa 27 listopada.

Natychmiast zadzwoniłem do ks. Johannesa Hofmanna, proboszcza parafii św. Jakuba w Straubing, do którego należy figura. Teraz jesteśmy w stałym kontakcie. Wydawało mi się, że bardzo mu ulżyło, kiedy zaproponowałem naprawę posągu – wspominał Offermann.

Reklama

Offermann, katolik z niemieckiego miasta Neuss, pracuje również jako lekarz na izbie przyjęć i leczy pacjentów z COVID-19 podczas pandemii koronawirusa.  Chociaż taka praca nie pozostawia mu zbyt wiele wolnego czasu, stwierdził, że dla niego oferta naprawy posągu była „sprawą sumienia”. Od ponad 20 lat w mojej „ klinice lalek ”odnawiam i naprawiam figury sakralne lub figury szopek z całej archidiecezji Kolonii i spoza niej. Dla mnie to kwestia sumienia – wyjaśnił. Offermann planuje pracę nad pozbawioną głowy statuą w okresie świątecznym, aby była gotowa na Nowy Rok.

Wzrasta liczba przestępstw przeciwko chrześcijanom w Europie

W Europie ponownie wzrasta liczba przestępstw z nienawiści wobec chrześcijan i kościołów katolickich. Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie opublikowała w zeszłym tygodniu dane dokumentujące ponad 500 przestępstw z nienawiści wobec chrześcijan w Europie w 2019 roku.

Nie tylko w Niemczech kościoły katolickie stały się celem antychrześcijańskich graffiti i podpaleń. Nocą 26 listopada posąg Marii Panny na publicznym placu w Wenecji został ścięty. Miejscowa parafia organizuje wspólnotowy różaniec, który będzie odmawiany przy figurze 8 grudnia, w święto Niepokalanego Poczęcia.

Reklama

ah, CNA/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę