Nasze projekty

Kard. Zuppi: pokój wymaga wysiłku wszystkich, nie można go narzucić

"Wierzę, że rząd i naród ukraiński dobrze wiedzą, że Kościół i papież Franciszek zawsze ich wspierali w ich cierpieniu" - powiedział kard. Matteo Zuppi.

fot. Francesco Pierantoni/Creative Commons Attribution /commons.wikimedia.org

Pokój musi być wyborem Ukraińców, przy zapewnieniu gwarancji, zaangażowania i wysiłku wszystkich – mówił o tym kard. Matteo Zuppi w rozmowie ze stacją telewizyjną Tv2000, przy okazji międzyreligijnego spotkania „Odwaga pokoju” w Berlinie.

Potrzebujemy zaangażowania wszystkich, zwłaszcza tych, którzy mają większe znaczenie, jak Chiny. Pokój wymaga wysiłku wszystkich, nigdy nie jest czymś, co można narzucić – wskazał przewodniczący Włoskiej Konferencji Biskupiej, jest jednocześnie papieskim wysłannikiem, pełniącym misję pokojową w związku z wojną na Ukrainie.

Wyraził przekonanie, że jeśli w dążeniu do pokoju „są jakieś chmury, to na pewno już się rozwiały lub rozwieją: są zrozumiałe w tak silnym napięciu”. Wierzę, że rząd i naród ukraiński dobrze wiedzą, że Kościół i papież Franciszek zawsze ich wspierali w ich cierpieniu – powiedział hierarcha.

Reklama

Drogi do pokoju są czasami nieprzewidywalne i wymagają zaangażowania wszystkich. Potrzebujemy wielkiego sojuszu na rzecz pokoju i popchnięcia wszystkich w tym samym kierunku – powtórzył włoski purpurat.

ZOBACZ TEŻ: Tłumy wiernych modliły się przy grobowcu rodziny Ulmów. Odsłonięto go po beatyfikacji

KAI, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę