Nasze projekty

Kard Müller: ofiarowujcie cierpienia za Kościół i grzeszników

Ofiarowujcie swoje cierpienia za Kościół i nawrócenie grzeszników - zaapelował do chorych kard. Gerhard Müller. We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes Prefekt Kongregacji Nauki Wiary przewodniczył Mszy św. w prowadzonym przez księży pallotynów stołecznym kościele Chrystusa Króla Pokoju

W czasie liturgii wprowadzono do świątyni relikwie św. Faustyny i bł. Michała Sopoćki.

Nawiązując w homilii do cudu w Kanie Galilejskiej kardynał Muller zwrócił uwagę na rolę Najświętszej Maryi Panny w dziele zbawienia. – Ta wierna Służenia Pańska, zasłuchana w Boży Głos i wypełniająca wolę Bożą wędrując za Chrystusem przewodzi nam w pielgrzymce wiary zachęcając do całkowitego zwierzenia Stwórcy i Jego prowadzeniu – powiedział hierarcha.

Reklama

Podkreślił, że Maryja była pierwszą, która doświadczyła Bożego Miłosierdzia stając się Jego zwiastunką dla całego stworzenia. – Świadczą o tym słowa Magnificat w których mówi, że „Boże Miłosierdzie jest z pokolenia na pokolenie” – zauważył kaznodzieja.

Wspomniał również o skuteczności wstawiennictwie Maryi. – Chrystus niczego nie odmawia Maryi. Na Jej prośbę pochyla się w Kanie Galilejskiej nad ludzką niedolą, pomimo że „nie nadeszła jeszcze Jego godzina”. Tak było w Kanie Galilejskiej, tak było na przestrzeni minionych wieków i tak jest i dziś. Maryja pewna Bożego Miłosierdzia Maryja zwraca się do sług: „Zróbcie wszystko cokolwiek Chrystus wam powie” – powiedział kardynał Gerhard Müller zachęcając do posłuszeństwa wiary. – Bądźmy wiernymi sługami z Kany, a Pan Bóg pozwoli doświadczyć nam cudów swojego Miłosierdzia – zapewniał kardynał.

Reklama

– Drodzy chorzy i cierpiący zwierzcie wasze cierpienia Matce Miłosierdzia. Naśladujcie wykonawców woli Chrystusa z Kany Galilejskie, którzy czynili wszystko cokolwiek powiedział Jezus. Stańcie przy św. Bernadecie, św. Faustynie, bł. ks. Michale Sopoćko i św. Janie Pawle II naśladujcie ich wiarę i zawierzenie Bogu – zaapelował Prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Prosił również chorych by przyjmując wolę Boga wypraszali potrzebne łaski dla Kościoła. – Stając przy relikwiach św. Faustyny i bł. ks. Michała módlcie się o siłę w dźwiganiu krzyża cierpienia, proście w intencjach Ojca Świętego i całego Kościoła, a zwłaszcza o nawrócenie grzeszników – zaapelował kard. Müller.

Reklama

W czasie liturgii Prefekt Kongregacji Nauki Wiary udzielił wiernym sakramentu namaszczenia chorych. Uroczystości uświetniła orkiestra koncertowa Victoria z Rembertowa.


mag / Warszawa

Grysiak_Kochaja_mnie_popr

Książka „Kochają mnie do szaleństwa” autorstwa Brygidy Grysiak ukazała się nakładem wydawnictwa Znak.

Niezwykła siła całej rodziny, miłość bliskich i wiara w to, że Jurek mimo zdiagnozowanego glejaka złośliwego może wyzdrowieć, to lekcja nadziei dla wszystkich. Także dla tych, którzy ją stracili. Dopiero w najtrudniejszych sytuacjach możemy odkryć, ile mamy w sobie siły, i zrozumieć, że każdy dzień daje szansę na wielką wygraną. Wystarczy tylko docenić to, co już się ma. I kochać do szaleństwa.

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite