Nasze projekty

Kard. Maradiaga popiera trójstronny plan socjalny

Kościół będzie wspierał „Plan porozumienia dla dobrobytu”, który ma objąć trzy kraje Ameryki Łacińskiej: Honduras, Gwatemalę i Salwador. Zapewnił o tym kard. Oscar Andrés Rodríguez Maradiaga

Plan został oficjalnie przyjęty przez głowy tych państw 15 listopada ubiegłego roku w Waszyngtonie. Ma być oparty o pomoc finansową udzieloną przez Amerykański Bank Rozwoju i rząd USA.

 

Zgodnie z podpisanymi dokumentami plan ma na celu „doprowadzenie do zmiany jakości życia ludzi przez rozwój możliwości gospodarczych i społecznych”. W szczególności ma promować lepszą organizację szkolenia publicznego i otwarcie nowych możliwości zatrudnienia. Poza tym zakłada walkę z przestępczością i handlem narkotykami, jak również wzmocnienie instytucji lokalnych w zakresie ich przejrzystości finansowej i walki z korupcją.

Reklama

„Dla nas jest bardzo ważne zaoferowanie młodym w Hondurasie nowych możliwości, by mieli oni szansę podjęcia pracy i pomocy swoim rodzinom. Tym samym nie będą już musieli wyjeżdżać z kraju” – powiedział kard. Rodríguez Maradiaga. Dodał także, że rozmowy na ten temat prowadzi się z episkopatem USA, który ma nadzieję, że amerykański Kongres uruchomi specjalne fundusze na potrzeby wspomnianego regionu Ameryki Środkowej. W ten sposób będzie można powstrzymać rosnącą emigrację tak dorosłych, jak i dzieci.


RV / Tegucigalpa

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę