Kard. Becciu: papież zaprosił mnie na konsystorz, zostanę przywrócony do obowiązków kardynała

"W sobotę zadzwonił do mnie papież, aby powiedzieć, że zostanę przywrócony do obowiązków kardynała i aby poprosić mnie o udział w spotkaniu ze wszystkimi kardynałami" - powiedział kard. Angelo Becciu, były perfekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

FOT. YouTube

Kard. Becciu poinformował o tym w czasie mszy świętej sprawowanej na Sardynii, gdzie duchowny spędza wakacje – podaje „L’Unione Sarda”.

W sobotę zadzwonił do mnie papież, aby powiedzieć, że zostanę przywrócony do obowiązków kardynała i aby poprosić mnie o udział w spotkaniu ze wszystkimi kardynałami, które odbędzie się w najbliższych dniach w Rzymie – powiedział w niedzielę kard. Becciu podczas mszy świętej odprawionej w Golfo Arancia. Z tego powodu w przyszłą niedzielę nie będę mógł być obecny na Mszy św., ponieważ winienem być w Rzymie – dodał.

SPRAWDŹ: Franciszek kreuje 20 nowych kardynałów. Watykan przekazał informacje o konsystorzu

Reklama

W sobotę 27 sierpnia 74-letni kardynał Becciu weźmie udział w konsystorzu publicznym, a 29 i 30 września w konsystorzu zwyczajnym.

Skandal z udziałem kardynała

24 września 2020 roku papież Franciszek przyjął rezygnację z funkcji prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych oraz praw związanych z godnością kardynalską, złożoną przez kard. Becciu. Dymisję tę wiązano ze skandalem finansowym związany z inwestycją Watykanu w londyńską transakcję na rynku nieruchomości, która doprowadziła do utraty przez Stolicę Apostolską milionów euro z tytułu opłat wnoszonych na rzecz pośredników.

ZOBACZ: Sensacyjna dymisja kard. Becciu. W tle skandal finansowy

Reklama

Od tego dnia – wspominał w dramatycznym przesłuchaniu w procesie przeciwko niemu toczącym się jeszcze przed watykańskimi sędziami – rozpoczął się dla mnie publiczny pręgierz o światowym zasięgu. Zawsze powtarzał, że jest pewien, iż udowodni swoją niewinność i wyjdzie ze śledztwa czysty.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę