Nasze projekty

Joe Biden otrzymał list od papieża. Franciszek wyraził „smutek z powodu cierpień spowodowanych wojną”

Specjalny wysłannik papieski kard. Matteo Zuppi podczas spotkania z prezydentem USA Joe Bidenem w Białym Domu wręczył mu list od papieża Franciszka - poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

fot. domena publiczna/commons.wikimedia.org/Adrian Martínez Cádiz/cathopic.com

Kard. Zuppi złożył w ostatnich dniach wizytę w Waszyngtonie, aby kontynuować powierzoną mu przez Franciszka misję dotyczącą pokoju na Ukrainie. Specjalny wysłannik papieża spotkał się w poniedziałek po przybyciu do Nuncjatury Apostolskiej z abp. Timothym Broglio, przewodniczącym Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych. W czasie spotkania „wymieniono pewne refleksje na temat wojny na Ukrainie i inicjatyw Stolicy Apostolskiej na rzecz ofiar i pokoju”.

Natomiast we wtorek delegacja watykańska wraz z nuncjuszem apostolskim abp. Christopheem Pierrem, ks. prał. Séamusem Patrickiem Horganem, radcą nuncjatury spotkała się z członkami Komisji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie rządu Stanów Zjednoczonych, którym przedstawiła charakter i przebieg misji powierzonej jej przez papieża i wspólnie zastanawiała się nad sposobami zwiększenia jej skuteczności.

Po południu kard. Zuppi spotkał się w Białym Domu z prezydentem Bidenem, któremu przekazał list od Franciszka, podkreślają smutek papieża z powodu cierpień spowodowanych wojną. Spotkanie potrwało ponad godzinę odbyło się w atmosferze wielkiej serdeczności i wzajemnego słuchania. Prezydent USA zapewnił delegację watykańską o pełnej gotowości do wspierania inicjatyw w sferze humanitarnej, szczególnie na rzecz dzieci i osób najsłabszych, zarówno w odpowiedzi na tę pilną potrzebę, jak i w celu wspierania dróg pokoju – przekazał Watykan.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Jest księdzem od pięciu lat. Co wiemy o nowym sekretarzu papieża?

KAI, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę