Nasze projekty

Jedyny kościół w Katarze będzie otwarty przez cały mundial. Tak, aby kibice mogli się w nim pomodlić

Jedyny czynny kościół katolicki w Katarze będzie otwarty dla kibiców mistrzostw świata w piłce nożnej, jakie rozpoczynają się tam w najbliższą niedzielę. Zapewnił o tym bp Paul Hinder, administrator apostolski wikariatu apostolskiego Arabii Północnej, z siedzibą w Bahrajnie.

fot. Rowen Smith/Unsplash

Kościół Matki Bożej Różańcowej w Dosze może pomieścić ponad 2 tys. wiernych. Jest to największa świątynia katolicka w krajach Zatoki Perskiej. Będzie ona otwarta przez cały czas trwania mundialu, tak by kibice mogli przyjść tam na modlitwę.

Kościół znajduje w kompleksie świątyń różnych wyznań chrześcijańskich (Religious Complex Barwa), położonym naprzeciwko centrum handlowego Mesaimeer. Niedzielne msze święte (po angielsku) odprawiane są o godzinie 5.30 rano oraz 17.00 i 19.00, a także w sobotni wieczór o 17.00 i 19.00.

Biskup prosi o szacunek do lokalnej kultury

Chciałbym, aby mistrzostwa świata w piłce nożnej stały się uprzywilejowaną okazją dla braterstwa, przyjaźni oraz międzyludzkiego i religijnego dialogu. Niech sport, piłka nożna, będzie nośnikiem pokoju oraz integracji kulturalnej i religijnej. Niech będzie to mundial ludzkiego braterstwa – życzył bp Hinder w rozmowie z włoską agencją SIR.

Reklama

Przyjeżdżających do Kataru kibiców prosi o „szacunek dla lokalnej kultury”. Również my, ludzie Zachodu, prosimy tych, którzy przyjeżdżają nas odwiedzić, o poszanowanie zasad obowiązujących w naszych krajach. Niech to będzie czas święta, szacunku i dialogu – powiedział 80-letni hierarcha.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę