Nasze projekty

Irlandia: biskup broni zakazu handlu alkoholem w Wielki Piątek

Zamknięte puby w „jednym z najbardziej świętych dni w roku”, to kwestia „szacunku wobec Boga”, powiedział hierarcha w rozmowie z gazetą „Irish Independent” z 22 stycznia. Dodał, że gdy społeczeństwo „nie potrafi przeżyć jednego dnia bez alkoholu”, to daje także zły sygnał przede wszystkim młodym ludziom

W ubiegłym tygodniu organizacja właścicieli pubów zaapelowała do rządu o zniesienie obowiązującej od 1927 roku „przestarzałej” i „dyskryminującej” zasady. W rozmowie z gazetą biskup sprzeciwił się temu żądaniu twierdząc, że jest ono podyktowane względami komercyjnymi interesami właścicieli pubów. Podkreślił, że nie można mieć wszystkiego naraz: czerpać korzyści finansowych z czasu świąt chrześcijańskich, a jednocześnie domagać się zniesienia związanych ze świętami tradycji.

Stowarzyszenie właścicieli pubów oblicza, że w każdy Wielki Piątek na skutek zakazu sprzedaży alkoholu zarabiają o 40-50 milionów euro mniej. Mimo to irlandzka minister sprawiedliwości Frances Fitzgerald oświadczyła 22 stycznia, że o zniesieniu zakazu sprzedaży alkoholu w Wielki Piątek w tym roku „nie ma mowy”.

Reklama
Reklama

ts / Waterford

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę